Sobota - Drienok

Autor: Ján Urda | 10.2.2016 o 9:01 | Karma článku: 9,63 | Prečítané:  533x

Drienok alebo Drieňok je jeden z veľkofatranských vrcholov z turčianskej strany. V sobotu sa naň uskutočnil jubilejný 40. ročník Primátorského výstupu.

V piatok sme s kamarátom boli na Straníku, o deň na to, v sobotu som sa pridal k výstupu na Drienok. Z Martina autobusom do Michala a odtiaľ cez Rakšu. V Martine som nastupoval ako jediný turista, ďalší pristúpil v Žabokrekoch. Vyzeralo to na biednu účasť, i kvôli hmlistému počasiu. Ale drvivá väčšina turistov išla z Diviak, zopár aj z Mošoviec. Za Rakšou parkovalo niekoľko áut, takže celková účasť nakoniec bola výborná a ja som len ľutoval, že som sa ráno tak ponáhľal a nešiel som neskoršie: dopoludnia zhora žiadne výhľady, len hmly, ale keď sme zišli dole, hore už bolo nádherné počasie, slnečno.

Malá dedinka Rakša, kam v sobotu ani autobus nechodí, je rodiskom dvoch významných osobností slovenských dejín, dvoch vedúcich predstaviteľov Slovenskej národnej rady s takmer storočným odstupom: Michala Miloslava Hodžu (1811-1870) a Jána Ursínyho (1896-1972).

Cesta späť na vlak do Diviak s priateľom z Hornej Nitry, s ktorým sme sa stretli v Rakši. Vlaky nám odchádzali len s niekoľkominútovým rozdielom na opačné strany. V utorok ráno som sa s ním náhodou opäť stretol na stanici vo Vrútkach: on po kopcoch okolo Púchova, ja do Bratislavy vyzdvihnúť známky pre náš klub filatelistov.

 

 

Pekná tradičná februárová akcia s dobrou organizáciou.
Len do počasia sa netrafilo: v piatok dopoludnia krásne, v sobotu dopoludnia hmlisto, v nedeľu dopoludnia krásne...

 

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?