Horehronie: Z Telgártu do Vaľkovne

Autor: Ján Urda | 20.4.2016 o 8:01 | (upravené 20.4.2016 o 14:23) Karma článku: 9,93 | Prečítané:  3146x

Krásne počasie a prechádzka s turistami z Kremničky po trase Telgárt-penzión - popod Homoľu - Šumiac - jaskyňa v Dudlavej skale - Vaľkovňa. Popod Kráľovu hoľu a okrajovou časťou Muránskej planiny.

Hoci v priebehu týždňa predpoveď počasia nebola veľmi optimistická, napokon v sobotu bolo nádherné jarné počasie. Okolo 70 turistov z Brezna, Bystrice a Kremničky sa prešlo spod Telgártskeho viaduktu, súčasti Telgártskej slučky, krasovými dolinami severovýchodného okraja Muránskej planiny popod Homoľu, popri meandroch Hrona do Šumiaca s návštevou súkromného múzea zvoncov a spiežovcov Mikuláša Gigaca v Šumiaci, Dudlavej jaskyne, aby nakoniec zakončili vo Vaľkovni.

Cesta ta: Martin - Telgárt-penzión vlakom s prestupom v Bystrici. Cesta späť: Vaľkovňa - Pohorelá autobus, Pohorelá - Martin vlak s prestupom v Bystrici. Cestou ta i späť vyše hodinové čakanie v Bystrici na vlakový spoj. Krásne počasie, s klubom turistov z Kremničky som už bol na viacerých akciách a najbližšie sa tiež plánujem pripojiť k nim, keď pôjdu regiónom Severné Podpoľanie.

 

 

Tak toto bola krásna prechádzka z Telgártu do Vaľkovne. Kto by si chcel pozrieť moju niekdajšiu prechádzku z Telgártu na opačnú stranu popri nádhernom Chmarošskom viadukte, prameni Hrona, cez sedlo Besník k Dobšinskej ľadovej jaskyni (je tam aj zopár ďalších záberov z krásneho prostredia z iných mojich ciest od Dobšinskej ľadovej jaskyne až do Mlyniek):

http://urda.blog.sme.sk/c/306812/Chutna-voda-priamo-z-Hrona.html

 

.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?