Horehronie: Z Telgártu do Vaľkovne

Autor: Ján Urda | 20.4.2016 o 8:01 | (upravené 20.4.2016 o 14:23) Karma článku: 9,93 | Prečítané:  3088x

Krásne počasie a prechádzka s turistami z Kremničky po trase Telgárt-penzión - popod Homoľu - Šumiac - jaskyňa v Dudlavej skale - Vaľkovňa. Popod Kráľovu hoľu a okrajovou časťou Muránskej planiny.

Hoci v priebehu týždňa predpoveď počasia nebola veľmi optimistická, napokon v sobotu bolo nádherné jarné počasie. Okolo 70 turistov z Brezna, Bystrice a Kremničky sa prešlo spod Telgártskeho viaduktu, súčasti Telgártskej slučky, krasovými dolinami severovýchodného okraja Muránskej planiny popod Homoľu, popri meandroch Hrona do Šumiaca s návštevou súkromného múzea zvoncov a spiežovcov Mikuláša Gigaca v Šumiaci, Dudlavej jaskyne, aby nakoniec zakončili vo Vaľkovni.

Cesta ta: Martin - Telgárt-penzión vlakom s prestupom v Bystrici. Cesta späť: Vaľkovňa - Pohorelá autobus, Pohorelá - Martin vlak s prestupom v Bystrici. Cestou ta i späť vyše hodinové čakanie v Bystrici na vlakový spoj. Krásne počasie, s klubom turistov z Kremničky som už bol na viacerých akciách a najbližšie sa tiež plánujem pripojiť k nim, keď pôjdu regiónom Severné Podpoľanie.

 

 

Tak toto bola krásna prechádzka z Telgártu do Vaľkovne. Kto by si chcel pozrieť moju niekdajšiu prechádzku z Telgártu na opačnú stranu popri nádhernom Chmarošskom viadukte, prameni Hrona, cez sedlo Besník k Dobšinskej ľadovej jaskyni (je tam aj zopár ďalších záberov z krásneho prostredia z iných mojich ciest od Dobšinskej ľadovej jaskyne až do Mlyniek):

http://urda.blog.sme.sk/c/306812/Chutna-voda-priamo-z-Hrona.html

 

.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?