Drotárska krošňa 2016

Autor: Ján Urda | 7.6.2016 o 22:33 | (upravené 8.6.2016 o 11:38) Karma článku: 8,70 | Prečítané:  514x

Vlaňajšia Drotárska krošňa z Kohútky končila pri Melocíkovi medzi Bytčou a Makovom, tohoročná odtiaľ pokračovala oblúkom cez Vrchrieku, Dlhé Pole a Veľké Rovné do Kolárovíc. Krásna trasa krajom Drotárie.

Drotárska krošňa je turistickým sviatkom kraja Drotárie. Na Drotárskej krošni okrem vysokej organizačnej úrovne je výborné aj to, že trasa každý rok vedie inými miestami a vždy veľmi zaujímavými. Účasť tak akurát, za tri autobusy turistov, ktorí počas túry utvoria menšie skupinky a každá ide svojím vlastným tempom, aké jej vyhovuje, takže ostatné skupinky nemusia čakať na zaostávajúcich turistov.

Vlani z Kolárovíc vyviezli turistov autobusmi cez Bytču, Považskú Bystricu, Púchov a Lazy pod Makytou do sedla pod Kohútkou na slovensko-moravskej hranici. Odtiaľ potom už peši cez Veľký Javorník až k Melocíkovi na ceste medzi Bytčou a Makovom. Od Melocíka zas zviezli autobusmi do Kolárovíc. No a teraz to pokračovalo peši od Melocíka okľukou do Kolárovíc.

Z tohoročnej trasy som ešte nikdy nešiel časťou od Ovsenovcov cez Vrchrieku k Solíkovcom, ostatné časti trasy mám za sebou. A kedysi som sľúbil istému rodákovi do Austrálie, že mu priblížim Semeteš a Vrchrieku, miesta, spájané s jeho detstvom. Na jednej kysuckej Vrchrieke som síce už bol, ale na inej: na kopci Vrchrieka na rozhraní chotárov Nesluše, Ochodnice a Zákopčia.

Takže približne 25 kilometrová prechádzka krásnym krajom Drotárie. Hodne turistov bolo aj zo Žiliny, tí do Bytče prišli autobusom, vlakom som prišiel sám, v autobuse zo železničnej stanice na autobusovú som bol jediným cestujúcim.

 

 

 

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?