Drotárska krošňa 2016

Autor: Ján Urda | 7.6.2016 o 22:33 | (upravené 8.6.2016 o 11:38) Karma článku: 8,70 | Prečítané:  495x

Vlaňajšia Drotárska krošňa z Kohútky končila pri Melocíkovi medzi Bytčou a Makovom, tohoročná odtiaľ pokračovala oblúkom cez Vrchrieku, Dlhé Pole a Veľké Rovné do Kolárovíc. Krásna trasa krajom Drotárie.

Drotárska krošňa je turistickým sviatkom kraja Drotárie. Na Drotárskej krošni okrem vysokej organizačnej úrovne je výborné aj to, že trasa každý rok vedie inými miestami a vždy veľmi zaujímavými. Účasť tak akurát, za tri autobusy turistov, ktorí počas túry utvoria menšie skupinky a každá ide svojím vlastným tempom, aké jej vyhovuje, takže ostatné skupinky nemusia čakať na zaostávajúcich turistov.

Vlani z Kolárovíc vyviezli turistov autobusmi cez Bytču, Považskú Bystricu, Púchov a Lazy pod Makytou do sedla pod Kohútkou na slovensko-moravskej hranici. Odtiaľ potom už peši cez Veľký Javorník až k Melocíkovi na ceste medzi Bytčou a Makovom. Od Melocíka zas zviezli autobusmi do Kolárovíc. No a teraz to pokračovalo peši od Melocíka okľukou do Kolárovíc.

Z tohoročnej trasy som ešte nikdy nešiel časťou od Ovsenovcov cez Vrchrieku k Solíkovcom, ostatné časti trasy mám za sebou. A kedysi som sľúbil istému rodákovi do Austrálie, že mu priblížim Semeteš a Vrchrieku, miesta, spájané s jeho detstvom. Na jednej kysuckej Vrchrieke som síce už bol, ale na inej: na kopci Vrchrieka na rozhraní chotárov Nesluše, Ochodnice a Zákopčia.

Takže približne 25 kilometrová prechádzka krásnym krajom Drotárie. Hodne turistov bolo aj zo Žiliny, tí do Bytče prišli autobusom, vlakom som prišiel sám, v autobuse zo železničnej stanice na autobusovú som bol jediným cestujúcim.

 

 

 

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?