Jilemnického 25-ka

Autor: Ján Urda | 22.4.2015 o 10:00 | (upravené 28.4.2015 o 13:51) Karma článku: 7,92 | Prečítané:  1370x

Vlani to bolo okolo Veľkého Manína, teraz okolo Malého Manína. 25 km horami i po ceste so striedajúcimi sa dosť prudkými stúpaniami a klesaniami. Krásnou prírodou Považia s peknými výhľadmi.  

Hoci účasť na tohtoročnom pochode zaostala za vlaňajšou, predsa len viac ako 3500 účastníkov hovorí veľa o obľúbenosti tohto podujatia. Aj počasie bolo vynikajúce, hoci deň predtým na severe Slovenska poletoval aj sneh, čo mnohých záujemcov odradilo od účasti. Skvelá organizácia, krásne teplé slnečné počasie, veľká účasť, výborná trasa. V prvej časti z Považskej Teplej do Vrchteplej striedavo horou i otvoreným priestorom s výhľadmi doďaleka s prudkými stúpaniami i klesaniami, v druhej časti z Vrchteplej do Považskej Teplej po asfaltke krásnymi tiesňavami Kostoleckou a Manínskou za stáleho mierneho klesania. Na výber z troch tratí (10, 15 alebo 25 km) pre peších turistov, štvrtá trať (60 km) po cestách pre cyklistov.

Účastníci od kočíkárov až po osemdesiatnikov. Štart - kto kedy prišiel medzi 7:00 hod. a 10:00 hod. v Považskej Teplej. Z Považskej Bystrice zaistená kyvadlová autobusová doprava na štart a po skončení späť. Ako to už býva v takýchto prípadoch, traja nadsedemdesiatnici si vybrali trať 25 km a prišli si na svoje. Pastva pre oči, pohladenie na dušu, aj telo si prišlo na svoje, najmä nohy.

 

 

Krásna vydarená akcia. Na účastníckom liste 4 pečiatky:
- na K1:  ZOBUĎ SA
- na K2: A KRÁČAJ
- na K3: JE TU JAR

a v cieli pekná okrúhla: KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV MANÍN * POVAŽSKÁ TEPLÁ

a pozvánka DOVIDENIA 24. APRÍLA 2016 NA 40. ROČNÍKU j-25

 

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?