Púchovský okruh za zdravím

Autor: Ján Urda | 9.9.2015 o 10:10 | Karma článku: 8,21 | Prečítané:  554x

Púchovský okruh za zdravím. Pekná akcia po jednej i druhej strane Váhu povyše Púchova: nimnickej i nosickej.

Prvá poprázdninová spoločná akcia nadsedemdesiatnikov - 40. ročník Púchovského okruhu za zdravím. Mesto Púchov bolo v r. 2013 a 2014 vyhlásené za najkrajšie mesto Slovenska. Na tejto akcii boli 3 voliteľné dĺžky túr: 10, 15 a 25 km. Dvaja Piešťanci si zvolili 15 km okruh, pre mňa to bolo málo, tak som sa prešiel 25 km. Trasa viedla rozhraním malebných Javorníkov, Strážovských vrchov a Bielych Karpát. Po lesoch a kopcoch na nimnickej i nosickej strane Váhu.

Rýchlik od Žiliny prichádzal do Púchova štvrťhodinu neskôr ako rýchlik od Piešťan, tak sa reku stretneme až na štarte. Prekvapilo ma, že z rýchlika od Žiliny a Považskej Bystrice sme v Púchove vystúpili len dvaja, jedna turistka a ja. Ďalší turisti možno išli osobným vlakom skôr alebo neskoršie, veď štart bol individuálny od 7. do 10. hod. Prídem na štart, hľadám kamarátov, ale kamaráti nikde. Aj v neďalekom katolíckom kostole na omši, hoci jeden je katolík a druhý evanjelik, som sa bol pozrieť, ani tam som ich nenašiel. Po dlhšom čakaní sa spytujem organizátorov na nich a  Piešťanci už zapísaní a vraj už aj odštartovali. Tak som sa teda vybral za nimi a na Dolnom salaši som ich aj zastihol. Ďalej sme už išli spolu, ale len po priehradný múr. Oni pokračovali do cieľa po trase pätnásťky, ja som sa vybral na druhú stranu na Hradisko po trase dvadsaťpäťky. Ta hore na Hradisko nad Nosicami som pred takými 40-45 rokmi chodieval dosť často, tak ma to ta ťahalo aj teraz. Kedysi tam hore bola hviezda, teraz je tam kríž. Ale kríž zvláštny, postavený dole hlavou: vrchné rameno je väčšie ako rameno dolné. Aj takéto veci sa stávajú.

A zas som sa na akcii stretol so známymi turistami, ale hanbil som sa priznať, lebo nie a nie si spomenúť, pri akej akcii, kedy a kde sme sa stretli, odkiaľ ich poznám. Až oni sa mi nprihovorili, vraj na Poľane nad Detvou, kde bolo stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska. A naozaj to bolo tam.

 

*

Dobrá organizácia, účasť i atmosféra.
Počas akcie dvakrát dážď, oba razy pri stúpaní na nimnickej i nosickej strane Váhu a po daždi slniečko, ale len také zubaté. Najkrajšie slniečko po skončení pri odchode na stanicu.

 

 

*

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?