Zas na Myjavu. Tentoraz z Hrašného

Autor: Ján Urda | 10.3.2016 o 9:01 | (upravené 10.3.2016 o 14:17) Karma článku: 7,43 | Prečítané:  1671x

Po týždni sa traja nadsedemdesiatnici znova vybrali s myjavskými turistami po kopaniciach, tentoraz z Hrašného na Myjavu.

Na jednom TV kanáli predpovedali v piatok popoludní  na sobotuna Slovenku dážď, večer tá istá rosnička už predpovedala na sobotu slniečko. Nebolo však ani jedno, ani druhé. Pršať nepršalo, slniečko sa len snažilo cez mraky, alele nedokázalo ich preraziť, takže nebolo z toho nič viac, len tá jeho snaha. Teda obloha v sobotu zatiahnutá, ale prechádzka z kopanice na kopanicu krásna.

Traja nadsedemdesiatnici sme sa stretli na stanici v Novom Meste n. Váhom, odtiaľ autobusom. Zaviezli sme sa až do Rudníka a tam sme počkali na autobus z Myjavy, ktorý šiel z opačného smeru. S Myjavčanmi sme sa autobusom vrátili do Hrašného a odtiaľ už spoločne sme šli až na Myjavu. Prekvapilo ma, že tentoraz sa nás zišla ani nie polovica. Možno to bolo tým, že práve v sobotu boli voľby, možno tým, že časť trasy sa mala opakovať z minulého týždňa. Nakoniec záverečná časť prechádzky sa zmenila, vynechali sme Polianku a z Jablonky sme šli priamo na Myjavu. Z pôvodnej trasy: Hrašné - Polákov vrch - Babulicov vrch - Švancarova dolina - Podkorytárka - U Borovských - Jablonka (občerstvenie) - Polianka - Myjava sme vynechali záverečnú časť Jablonka - Polianka - Myjava a nahradili sme ju časťou Jablonka - Myjava. Občerstvenie namiesto v Jablonke bolo už v Matejovci. Dĺžka približne16 km.

Tentoraz prechádzka bola omnoho pestrejšia, horou sa išlo len na dvoch krátkych úsekoch, zvyšok bol otvoreným priestorom s výhľadom doďaleka na všetky strany s prechodom viacerými osadami, prípadne v bezprostrednej blízkosti osád.

 

 

 

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?