Jesenným severným Podpoľaním

Autor: Ján Urda | 3.11.2016 o 8:01 | Karma článku: 9,37 | Prečítané:  3057x

Jeseň, keď príroda hýri krásnymi farbami. Jeseň, keď nevidíš špice kopcov. Jeseň na severe Podpoľania.

Zvolenskí turisti robili akciu z Povrazníka cez Hrochoť do Očovej. Pridal som sa, ale predsavzal som si absolvovať len časť z Povrazníka do Hrochoti, to ďalšie už poznám a autobus odtiaľ ide priamo do Bystrice. Pred pol rokom som šiel s bystrickými turistami z Povrazníka do Bystrice Ponickú 30-ku, čo bola len taká dlhšia nenáročná prechádzka.

Teraz to teda mal byť tiež len taký ďalší dlhší výlet z Povrazníka. Hej, ale hoci od Ponickej 30-ky som absolvoval aj ďalšie akcie, "okoštoval som" medzitým aj ako chutí zápal priedušiek a po ôsmich rokoch som sa dostal do rúk "dochtorom". Poobzerali ma zo všetkých strán, týždeň som si poležal aj v nemocnici, našli mi to a ono, napr. pľúca vraj vo vode, krv vraj chybná a ďalšie veci a vyriekli hlavný rezultát: " Chlopňa na srdci neprilieha, potrebná operácia srdca!". Zatiaľ som ju odmietol, takže žijem na liekoch. Ale dôsledok toho ich konštatovania som zažil pri tejto turistickej akcii: Ešte donedávna takéto akcie boli len dlhšími prechádzkami, teraz pri prvom výstupe na kopec hneď nad obec Povrazník som cítil, že srdce akosi nevládze, ťažko sa mi dýcha a tak som sa hneď z prvého kopca radšej vrátil. Nie síce naspäť do Povrazníka, ale okľukou do Strelník a ďalej do Ľubietovej, aby som sa aspoň trochu prešiel a videl tú krásnu podpoliansku prírodu. Veď to bolo dole kopcom peknou, hoci zamračenou podpolianskou prírodou.

Nuž a po tejto skúsenosti rozvažujem, že predsa len si zoberiem "na to choré srdce" rady "dochtorov" a pôjdem na tú operáciu. Veď skončiť s turistikou ako 76-ročný, to sa mi zdá dosť skoro, tak akosi skoro sa mi to nechce zavesiť na klinec. Teda za pokus to stojí, horšie to hádam nedopadne, ako to je..

No ale už k tej nie celkom vydarenej prechádzke z Povrazníka cez Strelníky do Ľubietovej.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?