K susedom na pivo

Autor: Ján Urda | 26.4.2017 o 8:01 | (upravené 26.4.2017 o 12:57) Karma článku: 6,53 | Prečítané:  646x

Malo to byť Makov - chata Kmínek - Nižný Kelčov ako 11. roč. Babišov chodník- na počesť zomrelých turistov, ale kvôli počasiu to bolo len Makov - chata Kmínek - chata Sněžná (u susedov v ČR) - Makov.

V tomto termíne bolo viacero zaujímavých podujatí, žiaľbohu, mnohé mali začiatok pre mňa nepriaznivý.

Na Kysuce vždy rád chodievam, tak aj teraz som využil možnosť a pridal som sa k žilinským turistom z KST Sokol. S niektorými som sa už viackrát stretol pri iných akciách, okrem iných i s najstarším účastníkom, 86-ročným turistom. Žiaľ, nikdy do vekom nedohoním, vždy bude medzi nami rozdiel tých 10 rokov:-) Po jesenných a zimných zdravotných problémoch so srdcom sa pomaly dostávam pomocou liekov do vlaňajšej letnej formy, ale zatiaľ absolvujem len také ľahšie akcie. Každoročná akcia klubu Babišov chodník je venovaná zosnulým turistom.

Kysuce sú plné turistických chodníkov, aj v okolí Makova sa mnohé križujú. Niečo som už absolvoval predtým, napr. prameň Kysuce, Masarykovu chatu, aj chatu Kmínek už poznám, ale bolo to inou trasou: z Vyšného Kelčova na chatu Kmínek, potom po hranici na Masarykovu chatu, ktorá oslavovala storočnicu, ďalej po hranici na Bumbálku a dole do Makova. Túto terajšiu trasu som ešte nešiel.

Počasie bolo aké bolo, celý čas slabo mrholilo, preto druhá polovica akcie z chaty do Nižného Kelčova sa nekonala, ale vracali sme sa rovnakou trasou, akou sme išli na chatu. Za takéhoto počasia žiadne výhľady, blatistý šmykľavý terén, ktorý je pri zostupe ešte horší ako pri výstupe, a to rozhodlo o návrate po ceste. Mrholilo, ale aspoň nesnežilo a nefúkal vietor. Na hrebeni bola malá snehová pokrývka z predošlých dní. Časť skupiny - siedmi - sme sa z haty Kmínek vybrali cez hranice k susedom ny chatu Sněžná, ktorá je vzdialená len pár desiatok metrov od hranice. Na tejto chate som bol prvý raz. Keď sme sa vrátili na chatu Kmínek, našli sme tam už len dve turistky, ostatní traja sa pravdepodobne vybrali na Masarykovu chatu, ktorú predtým spomínali. Dole sme sa teda vracali deviati turisti.

Akcia k storočnici z Vyšného Kelčova na chatu Kmínek, Masarykovu chatu, Bumbálku a do Makova je popísaná v súvisiacom článku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Plakala a plakala. Ten pocit bezradnosti neprajem nikomu, tvrdí Fialková

Po nevydarenej streľbe odjazdila namiesto štyroch trestných okruhov nechtiac len tri.

ŠPORT

Babráci. Fanúšikovia majú právo sa hnevať

Olympijská správa o stave slovenského hokeja.

DOMOV

Na firmu u Maďariča padá podozrenie z nekalej súťaže

Centire mala informácie vždy ako prvá.


Už ste čítali?