Serpentíny s výhľadom

Autor: Ján Urda | 12.1.2021 o 8:01 | (upravené 16.1.2021 o 19:25) Karma článku: 7,35 | Prečítané:  433x

Pôvodne som sa chcel vybrať na Ondrašovské skaly, ale to je už iný okres, takže som sa vybral na Teplické serpentíny s výhľadom nad nimi. Tradične bolo zamračené, hoci sa spočiatku ukazovalo na slnečno. 

Aj na výhľade akoby sa rozslniečkovalo, ale nebolo z toho nič, obloha sa znovu zatiahla. Dokonca aj sniežik sa v niekorých miestach prikmotril. Nasledujúce dni už boli slnečné s krásnymi výhľadmi.

COVID rozdelil aj Turiec na dve časti, veď sú to dva okresy, hoci celé Slovensko považuje Turiec za jeden celok. Ale aj rodiny, napr. rodičia s deťmi, ak nežijú v spoločnej domácnosti, sa môžu stretávať akurát tak v prírode, hoci môžu bývať len pár desiatok metrov od seba. 

Turisické kluby odvolávajú tradičné každoročné akcie, pretože akcie môžu byť len pre skupinu s max. 6 účastníkmi s odstupmi úastníkov min. 2 m. Takže v sobotu bol napr. odvolaný tradičný výstup z obce Turie na Čipčie v Lúčanskej Malej Fatre. Inak, je to už aj iný okres. Na druhej strane vychádzajú do prírrody celé rodiny. Turisti sa nemusia báť o nasledovníkov, akurát organizovaných je ich menej.

Namiesto Ondrašovských skál teda Teplické serpentíny nad Turčianskou Štiavničkou. Teplické serpentíny navštevúvam často či v lete či v zime, veď sú len tu za rohom. Teplické serpentíny je sústava horských rybníkov spojených potôčikom, tečúcim popri horskom chodníku serpentínami. Turisticky sú Teplické serpentíny veľmi príťažlivé. Za pekného počasia je tak príjemne posedieť si v tom tichu, ktoré človeka obklopuje všade vôkol s tou nádhernou scenériou jednoty vody a stromov, pri niektorom rybníčku alebo v niektorej zákrute serpentín so zurčiacim potôčikom.

Teplické serpentíny dal vybudovať gróf Révaj, majiteľ susedného kaštieľa, v r. 1870-1875.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Tu sa ukázali nevýhody individuálnej dopravy. Hromadná doprava môž byť: Štiavnička - serpentíny - výhľad - Katova skala - Podzámok, individuálna - návrat k autu pod serpentínami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranárka: Keby bola jedna voľná sanitka, išla by skôr k infarktu, ako covidu

V službe sa nenajeme aj dvanásť hodín, na toaletu sa dostaneme po piatich hodinách.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?