Rozhľadňa Holíč a okolie

Autor: Ján Urda | 4.6.2021 o 8:01 | (upravené 4.6.2021 o 10:17) Karma článku: 8,52 | Prečítané:  399x

Vybrali sme sa na novú rozhľadňu Holíč a za pár zvoničkami v neďalekých priholíčskych dedinách: Prietržka, Vrádište a Kátov.

Rozhľadňa Holíč bola otvorená len nedávno: v jeseni 2020. V ostatnom čase s rozhľadňami akoby sa roztrhlo vrece, Asi sú najmenej problematické pri čerpaní eurofondov a najviac na očiach pri propagácii práce obecných zastupiteľstiev. Táto holíčska rozhľadňa hneď na prvý pohľad nám pripomenula inú známejšiu rozhľadňu.

Zvoničky v uvedených obciach sú zaznačené aj na turistickej mape, čo býva o zvoničkách len ojedinele. Hoci na turistickej mape napr. sú uvedené možno všetky kaplnky a kríže, aj kdesi na križovatkách poľných ciest, zvonice sú uvádzané len sem-tam, hoci sú neraz najzaujímavejším objektom v obci. 

Mestečkom Holíč sme sa len tak prehnali, mali sme toho na ten deň naplánovaného dosť, ale nesplnili sme všetko, čo sme si predsavzali. Hoci ráno sa ukazovalo ako-tak k svetu, pri prechádzaní z dediny do dediny nás zastihlo drobné mrholenie. Pi takýchto individuálnych akciách človek chce mať v prvom rade pôžitok z pohybu a poznávania. Za mrholenia a dažďa ten pôžitok odpadá, takže sme to radšej predčasne v Prietržke zbalili a počkali si na najbližší autobus do Trnavy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozhľadňa na koci Bobovec nad Starou Bystricou na Kysuciach

 

Tá známa rozhľadňa, ktorú pripomína táto holíčska, je rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou na Kysuciacch, Obe projektoval ten istý autor a obe sú ako vlastné sestry. Veď len posúďte.

 

 

 

 

Predchádzajúca návšteva Holíča

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?