Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvoničky a zvonice - 1 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Janko , ďakujem. Krásne, jednoduché a s dôvtipom postavené. Páčia sa mi i tie detaily, ktoré si zachytil.
 

Miro, ďakujem.

Pri svojich potulkách s klubmi turistov som si všimol, že dedinské zvonice a zvoničky ostávajú bokom ich záujmu, pričom sú to krásne objekty ľudového staviteľstva.
 
Hodnoť

 

Srdečná vďaka, Janko. Keď už človek sedí zavretý doma, aspoň takto si môže pozrieť niečo pekné a odpútať myseľ od terajších problémov.
 

Ďakujem,

listujem aj v minulých turistických akciách a tu je výsledok...
 
Hodnoť

Jano

ak sa Ti podarí dostať v budúcnosti do Dobšinej, tak zájdi do miestnej časti Lányiho huta - založil ju kedysi Jánošíkov sponzor Lányi. Dnes čisto chalupárska, kedysi banícka. Tiež tam postavili fotogenickú drevenú zvoničku
https://www.booking.com/hotel/...
 

Ďakujem za tip,

okolo Stratenej to mám pochodené krížom-krážom, okolo Dobšinej menej. Samotnú Dobšinú hej, ale osadu Lániho Hutu nie, tá je už mimo Slovenského raja. Kedysi mi ju už na blogu ktosi odporúčal, rád by som sa ta vybral.
 
Hodnoť

 

Veru je čo obdivovať, Janko. Na šindľové a iné drevené stavby sa neviem vynadívať. Tiež tie z kameňa sú môjmu srdcu milé.
V týchto časoch, keď sa stali z viacerých nás domasedi, dobre padne zablúdiť aspoň v spomienkach na takéto miesta.
Zajtra si trochu vybehnem do prírody. Ešteže poznám miesta, kde takmer nik nechodí. K tomu miestu sa priblížim autom a potom už nechám v činnosti len nohy a paličky. Aj hlava si odpočinie a duša pookreje.
 

Janka, vďaka,

Ja bývam v poslednom dome v ulici, za domom je maličká horička a ďalej už len šíre polia. Vyjdem ta za terajšieho nádherného počasia, poprechádzam sa, prejdem sa napr. k leteckému múzeu do Tomčian a späť, pozriem "tryskáče", pričom stretnem len 2-3 psíčkárov. Vnučkinho psa teraz nemám na starosti, a to mi chýba. Krásne výhľady na oplotenie Turčianskej záhradky so zasneženými končiarmi Malej a Veľkej Fatry.
 
Hodnoť

krásne

stavby, moje fotografie mi zobrala technika a mám pocit že sú v nenávratne. Tiež som mala zopár zvoníc, už budem mať len to, čo tento rok odfotím ak sa podarí. Niektoré z tých tvojich fotografií poznám, ale nie všetky, mám ešte oproti tebe veľa medzier. Nech by už táto nepohoda pominula čím skôr...
 

Irenka, vďaka,

ja nemám možnosť zapájať sa do diskusií k cudzím článkom, ale sledujem všetko, čo sa deje na blogu. Ja do r. 2012 nemám žiadne fotky, odišli so starým počítačom, odvtedy mám všetky. V piato budem mať pokračovanie zvoničiek.
 

sa teším na ďalšie pokračovanie :) mne zostali len tohtoročné a jediný súbor z roku 2019 :( Najviac ma mrzia tie rodinné